Voono Farba na vlasy Wine Red

Neohodnotené
  • 1 z 2

Voono Henna Wine Red farbí vlasy na vínovo červeno.

  • €10 €2 –20 %
  • Skladom
€8 / ks
Kategória: Oleje a séra na vlasy
 

Farba je vyrobená z lístočkov henny tej najvyššej kvality. Neobsahuje žiadne chemické konzervačné látky, ani iné umelé farbivá. Jej zloženie je vhodné aj pre ľudí s citlivou pokožkou hlavy, alergiami na peroxid a iné chemické látky, pre mužov so šedivými fúzami, tehotné a dojčiace ženy. Priaznivo pôsobí nie len na kvalitu vlasov, ale aj na pokožku hlavy (problémy s lupinami). Vlasy sú po jej aplikácií zdravé, lesklé a majú objem. Používaním prírodnej farby na vlasy získate nie len prirodzený odtieň vlasov, ale aj staroslivosť, ktorú vám chemické farby nikdy neposkytnú.

Farbenie hennou vytvára na vlase farebnú ochrannú vrstvu. Výsledný odtieň závisí od pôvodnej farby vlasov, ich kvality a formy starostlivosti o ne.

Farba je 100% prírodná, rastlinná, netestovaná na zvieratách. Dermatologicky testovaná.

 

Ako si hennu naniesť?

Budete potrebovať: rastlinnú farbu hennu, teplomer na meranie teploty henny, misku, štetec, alobal alebo čiapku do sprchy, starší uterák.

Metóda farbenia hennou je v podstate rovnaká ako pri klasickom farbení vlasov. Pre čo najlepší výsledok odporúčame dodržať nasledujúce kroky:

  1. Pri všetkýc hnedých a tmavých odtieňoch použite vodu, ktorá má presne 50 °C. Pri červených odtieňoch má mať voda teplotu 60-90 °C. Teplotu si odmerajte pomocou teplomeru. Vyhnete sa tak neželaným výsledkom.
  2. Najlepšia konzistenia vzniklej hennovej zmesy je jemnejší jogurt alebo hustejšia horčica.
  3. Pri citlivej pokožke hlavy nechajte zmes vychladnúť a až potom nanášajte. Zmes nanášajte rovnomerne, najlepšie v niekoľkých vrstvách tak, aby ste pokryli všetky vlasy.
  4. Správne podmienky na pôsobenie henny sú: vlasy majte v teple (alobal, čiapka do sprchy), zabráňte vysychaniu zmesy a doprajte jej dostatočný čas na pôsobenie.
  5. Čas na pôsobenie sa líši podľa pôvodného typu vlasov, ich kvality, či boli farbené chemickými farbami, alebo umývané chemickými šampónmi. Tie obsahujú silikóny, ktoré sťažujú uchytenie henny na vlasy. Doba pôsobenia je medzi 45 minútami až 2 hodinami.
  6. Pokiaľ chcete hennou prekryť šediny, odporúča sa dvojfázové farbenie, keďže výsledný odtieň pri farbení normálnych vlasov a šedivých je odlišný.
  7. Pri šedivých vlasoch v prvej fáze odporúčame použiť odtieň Cooper (doba pôsobenia 30-40 min). Následne po uplynutí 1-24 hodín použite v druhej fáze vami vybraný odtieň. Alternatívou je farbenie vlasov 2x tým istým odtieňom. Voono však odporúča predpigmentovanie práve odtieňom Cooper.

 

Video, ako s hennou pracovať, si môžete pozrieť tu.

Detailný návod je súčasťou každého balenia. Doba pôsobenia sa líši podľa vybraného odtieňa. Balenie obsahuje hennu, rukavice a čiapku.

Veľkosť balenia: 100 g (1 použitie na vlasy dlhé po lopatky, 2x na kratšie vlasy, 3x na krátke vlasy)

Zloženie: indigo, henna lawsonia, amla, harad, shikakai, brahmi, bhringraj

100% prírodná

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.