Poštovné zadarmo pri objednávke nad 80€.

Blog

Akú kozmetiku si vziať na dovolenku? Naša Top 5

                      Akú kozmetiku si vziať na dovolenku? Naša Top 5

Kamkoľvek povedú vaše tohtoročné dovolenkové cesty, určite oceníte našu päticu kozmetických (aj nekozmetických) nevyhnutností. A čo je na nich najlepšie? Prejdete s nimi aj cez kontrolu príručnej batožiny, keďže majú do 100 ml.

1. Dr. Bronner's Bio tuhé mydlo Mentolové vás poriadne osvieži a prebudí či už pri mori alebo po náročnej túre.

2. Bybi Toner v spreji Mega Mist je šikovný face mist do kabelky aj plážovej tašky. 

3. Evolve Prírodný deodorant Cotton Fresh je must-have nie len na dovolenku.

4. Evolve Vyživujúci vlasový elixír zachráni vaše vlasy po dni strávenom na slnku a v slanej vode.

5. A na záver, zaujímavé čítanie oceníte vždy a všade. Náš tip je Clean Beauty, kniha plná inšpirácie ohľadom prírodnej kozmetiky.

 

New in: Bybi Beauty

Bybi_Beauty_kozmetika

Chcela by som vám predstaviť novinku u nás v anemone, Bybi Beauty. Čo znamená Bybi? By Beauty Insiders, vo voľnom preklade “vyrobené tými, ktorí sa o krásu zaujímajú”. V tomto prípade to platí doslovne. Zakladateľky značky sú Dominika a Elsie, beauty bloggerky, ktoré stoja za platformou Clean Beauty Co. Blogom, kde nájdete množstvo článkov o prírodnej kozmetike a životnom štýle s ňou spojenom. Dievčatá sa postupne vypracovali na autorky populárnej knižky Clean Beauty a následne založili vlastnú kozmetickú značku.

Bybi nechce byť len ďalšou clean značkou s pomerne jednoduchými receptúrami. Prírodná kozmetika nemusí byť nutne zložená len z pár zložiek, aby prírodnou zostala. Túžba prísť s inovatívnymi riešeniami a novými ingredienciami definuje Bybi. Avšak nikdy nie na úkor transparentnosti. Pretože zákazníčka si zaslúži vedieť, z čoho presne je zložená jej pleťová starostlivosť.

Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je výroba vlastnej kozmetiky. Sama som si prešla šľahaním vlastného bambuckého masla, avšak rovnako ako Dominika a Elsie som v prípade kozmetiky zástancom prístupu, že nie všetko domáce je zaručene kvalitné a najlepšie. Veľa závisí od kvality vstupných ingrediencií a receptúr, ktorých sa držíte. Z čoho vychádza aj filozofia Bybi. Praxou a skúšaním vyrobili pre seba množstvo kozmetických prípravkov, až dospeli k formuláciám, ktoré sú kvalitné, funkčné a skutočne prinášajúce efekt.

Squalane, kyselina hyaluronová, antioxidanty a ovocné kyseliny tvoria základ produktov pre každodennú pleťovú starostlivosť. Nájdete medzi nimi aj nové typy produktov, ktoré sme doteraz v ponuke nemali. Odporúčam toner v spreji s kyselinou hyaluronovou Mega Mist, ktorý je na leto ako stvorený. Osvieženie, ktoré príde vhod kedykoľvek počas dňa. Jednoducho nastriekate na tvár a jemne vklepete končekmi prstov do pokožky. Vďaka hyaluronu príjemne hydratuje, na čo netreba zabúdať ani v lete. Slnkom namáhaná pokožka si zaslúži špeciálnu pozornosť. V kombinácii so Supercharge pleťovým sérom, ktoré následne nanesiete, je to hotový zázrak. Sérum je ľahké, rýchlo sa vpije a dokonale sťahuje póry. Multifunkčný balzam Babe Balm pre mňa patrí do kategórie u nás stále neobjavených kozmetických pomocníkov. Tuba, ktorá je mimochodom vyrobená z cukrovej trstiny a plne kompostovateľná, je záchrana, ktorú môžete mať vždy pri sebe v taške. Suché pery, ruky, lakte, či nechty sú samozrejmosť, Koenzým Q10 z neho robí vysoko hydratačný pleťový krém. Čo je ale na Babe Balm najlepšie? Rýchlo vám dodá ten želaný “glow” na lícne kosti, ktorý obdivujeme na nude make-upoch. Jednoducho prírodný rozjasňovač.

To sa mi na Bybi Beauty páči najviac. Ich kozmetika sa dá použiť rôznymi spôsobmi.

 

Kyselina Hyaluronová

kyselina_hyaluronova_sort

Kyselina hyaluronová (HA) bezpochyby patrí medzi najospevovanejšie ingrediencie súčasného kozmetického priemyslu. Bez preháňania sa s tým dá súhlasiť.

Začať musíme faktom, že kyselina hyaluronová je ľudskému telu vlastná a samo ju produkuje. Bohužial pre nás, len do cca 40. roku nášho života. Vyskytuje sa v pleti a vlasoch, avšak najväčšie koncentrácie nájdeme vo výplni očnej gule a v ďasnách. Tvorí súčasť nosovej sliznice, horných dýchacích ciest a hlavne kĺbov, ktoré chráni pred nárazmi. Pomáha udržať kolagén v bunkách, zvyšovat vlhkosť pokožky a zabezpečovať elasticitu a flexibilitu.

Hlavnou schopnosťou kyseliny hyaluronovej je, že dokáže naviazať až 1000-násobok svojej hmotnosti vo vode. Funguje ako zásobáreň vlhkosti pre našu kožu a tkanivá. Vďaka tomu vyhladzuje jemné až stredne hlboké vrásky, keďže vypĺňa medzitkanivové priestory, čím sa vráska vyplní a koža opätovne vypne.

Pri výbere kozmetického produktu s obsahom kyseliny hyalurónovej je zásadná informácia, aké veľké molekuly kyseliny obsahuje. Kyselina hyaluronová sa prirodzene vyskytuje vo forme väčších molekúl, ktoré však nedokážu až tak účinne preniknúť do pokožky a hydratovať ju. Zostávajú na jej povrchu, pleť síce pôsobí jemne a zdravo, ale skutočný efekt nemusí byť taký výrazný. Odporúčam preto hľadať produkty s menšími molekulami HA, ktoré prenikajú až do stredných vrstiev pokožky (dermis), kde intenzívnejšie pleť hydratujú. Naše Hyaluronové sérum na pleť od Evolve obsahuje práve malé molekuly.

Pre úplnosť by som sa mala dostať k zásadnej otázke, ako sa kyselina hyaluronová získava. V prvom rade z kohútich hrebienkov. Moderná technológia je však založená na fermentačnom procese pomocou nepatogénneho kmeňa baktérie Streptococcus (túto múdru formuláciu som si požičala z Wikipédie, keďže nie som chemik a sama by som ju asi nikdy nesformulovala). Keďže Evolve Beauty je značka vyrábajúca vegan friendly kozmetiku, v ich prípade pochádza HA práve zo spomínanej baktérie.

Pokiaľ teda máte vek, kedy by sa už žiadalo čo to robiť proti vráskam a strate vlhkosti v pokožke, skúste práve kozmetiku s kyselinou hyaluronovou.

  

Minimalizmus v kúpeľni

IMG_4397_blog

Minimalistom v kúpeľni som bola oveľa skôr, ako to prišlo do módy. Už v časoch strednej školy som bola verná jednej pleťovej vode a jednému hydratačnému krému na pleť. Nové balenie sa kúpilo až vtedy, keď sa predchádzajúce minulo. Na vysokej škole som s údivom sledovala spolužiačky, ktoré si pomaly každé 2 týždne objednávali nové krémiky a sprchové gély od vtedy populárnych katalógových kozmetických značiek. Nikdy som nechápala, ako ich dokážu tak rýchlo minúť, že už potrebujú nové. A už vôbec som nevidela zmysel v tom, mať v kúpeľni otvorených XY balení, ktoré nepoužívate a nakoniec vyhodíte.

Toto nastavenie mysle mi zostalo doteraz. A pretavilo sa aj do rovnakého prístupu k jedlu a potravinám a od kedy som mama, tak aj do vnímania oblečenia a jeho hromadenia. Skutočne potrebujeme vlastniť toľko vecí? Reálne nemáme šancu ich spotrebovať, zjesť, vynosiť.

Áno, človek by chcel všetky pekné fľaštičky. Sama rada chodievam do obchodov s kozmetikou a kochám sa všetkými peknými baleniami a sledujem, čo všetko máme k dispozícii. Skúsme sa však na to pozrieť aj z opačnej strany. Nikto z nás nepotrebuje mať 7 krémikov/olejov, 4 peelingy, 10 masiek na všetky neduhy a k tomu 8 balení šampónu. O súčasnom trende používania rôznych sér, kyselín, retinolov a neviem čoho ešte ani nehovorím. Jednak si nemyslím, že je celkom zdravé takou nadmernou starostlivosťou zaťažovať pokožku, ale taktiež to vnímam ako neskutočné plytvanie zdrojmi a zbytočné roztáčanie celého kolotoča produkcie a konzumu, ktorý s tým súvisí.

Teraz nepoviem nič svetoborné, ale skúsme sa zamerať na kvalitu namiesto kvantity. Síce nás to na prvý pohľad bude stáť viac peňazí, ale nakoniec zistíme, že ani nie. Pretože mať na poličke v kúpeľni hromadu fľaštičiek tiež niečo stojí. Skúsme si vytvoriť systém starostlivosti o našu pokožku, ktorého sa budeme držať a vyhneme sa impulzívnemu nakupovaniu. Povedzme si, že kupovať nové produkty budeme až vtedy, keď minieme tie, ktoré už doma máme. A hlavne sa snažme preniesť takéto nastavenie nie len do našej kozmetickej taštičky, ale celého spotrebiteľského správania.

 

Naše vianočné tipy

S blížiaci sa Vianocami človek čoraz viac rozmýšľa, čím obdarovať svojich blízkych. Prípadne, čo by si on sám rád našiel pod stromčekom. Pripravili sme preto pre vás pár nápadov, ktoré veríme, že budú pre vás inšpiratívne.

 

Tvár - Čistenie

kolaz 1

Balzam na čistenie pleti Skin & Tonic; Špongia na tvár Konjac Sponge; Pleťová maska Onest; Olej na odličovanie Skin & Tonic, Tekuté mydlo Dr. Bronner's; Bavlnená handrička Skin & Tonic

 

Tvár - Hydratácia 

kolaz 2

Hyaluronové sérum Evolve; Hydratačný olej Alma; Denný krém Evolve; Hydratačný krém Fushi; Balzam na pery Onest; Pleťový olej Onest; Peeling Skin & Tonic 

 

Telo

kolaz 4

Telové maslo Love Boo; Bambucké maslo Fushi; Telové mlieko Dr. Bronner's; Špongia na kúpanie Konjac Sponge; Olej na celulitídu Fushi

 

Vlasy

kolaz 3

Olej na vlasy Fushi; Maska na vlasy Voono; Farba na vlasy Voono; Kondicionér Evolve; Šampón Evolve; Argánový olej Fushi

 

Deti

kolaz 5

Špongia na kúpanie Konjac Sponge; Pena na kúpanie Love Boo; Krém Love Boo; Balzam na pery Dr. Bronner's; Mandľový olej Fushi; Hydratačný balzam Alma

 

 

A nezabúdajte, Vianoce sú hlavne o tých vzácnych chvíľach, ktoré trávime s rodinou a všetkými, ktorí sú nášmu srdcu blízki. Darčeky sú len príjemným spestrením. Preto sa v správny čas zastavte, sadnite si, vyložte nohy na stôl a už si len vychutnávajte tú čarovnú atmosféru. Prajeme vám tie najkrajšie sviatky!

 

Predstavujeme Evolve Organic Beauty

blog_obr_13

Priniesť vám novú značku pre mňa znamená dlhé rozmýšlanie a študovanie, kým padne definitívne áno. Po Evolve som pokukovala už nejakú chvíľu a keď nám poslali vzorky na testovanie, ktoré ma veľmi oslovili, bolo rozhodnuté. Verím, že vy budete tiež spokojné/í.

V skratke o Evolve Organic Beauty. Je to britská značka, ktorá vyrába kozmetiku ručne v malých množstvách. Na každom balení dokonca nájdete meno osoby, ktorá váš produkt vyrobila a naplnila. Celá rada ich produktov je čisto vegánska a cruelty-free. Väčšina produktov je v sklenených fľaškách. Len vlasová rada je v PET plaste, ktorý je narozdiel od klasického PVC plne recyklovateľný . Takže po spotrebovaní vášho Evolve produktu nezabudnite fľašku zrecyklovať. Najzaujímavejšie sú iste ingrediencie, ktoré sú skryté vo fľaštičkách. Rada by som vám ich tu bližšie predstavila.

Kyselina hyaluronová má zázračnú schopnosť zadržať vodu o objeme až 1000-násobku svojej vlastnej hmotnosti, čo z nej robí unikátny komponent hydratačných prípravkov. Redukuje vrásky, napomáha pleti vyzerať mladšie, zvyšuje tvorbu kolagénu, vďaka ktorému je pleť vypnutá. Získavaná je počas prirodzeného procesu fermentácie baktérie Streptococcus zooepidemicus, ktorá sa nachádza všade okolo nás. Počas jej získavania nedochádza k žiadnej GMO modifikácii a nie je ani derivovaná živočíšne. Výsledkom je vysoko kvalitná kyselina hyaluronová s nízkou molekulárnou hmotnosťou, ktorá ľahšie a hlbšie preniká do štruktúr pokožky. Kyselinu hyaluronovú nájdete v Evolve Hyaluronové sérum, Evolve Denný obnovujúci krém na tvár a v Evolve Liquid Crystal Micelárna voda a tonikum 2in1.

Extrakt z granátového jablka pleť chráni a zjemňuje. Kyselina ellagová v ňom obsiahnutá pomáha regulovať výmenu bunkových štruktúr, posilňuje bunkové membrány, čím zmenšuje stratu vody v bunkách a chráni ich pred vplyvom voľných radikálov. Rovnako funguje aj vo vlasovej kozmetike, kde vlasy chráni pred nadmernou stratou vlahy, ktorá spôsobuje ich vysúšanie. Extrakt z bio granátového jablka nájdete v Evolve Prírodnom kondicionéri Superfood Shine, Evolve Prírodnom šampóne Superfood Shine a v Liquid Crystal Micelárna voda a tonikum 2in1.

Proteíny z baobabu sú prírodné a udržateľne získavané proteíny zo stromov Baobabu rastúcich v Afrike. Pre anti-aging starostlivosť o vaše vlasy sú ako stvorené. Zvyšujú lesk a jemnosť vlasov, intenzívne chránia pred UV záťažou a teplom, hĺbkovo vyživujú a dodávajú okamžitý pocit silnejších vlasov. Nájdete ich v Prírodnom šampóne Superfood Shine a Prírodnom kondicionéri Superfood Shine.

Bambucké maslo je superpotravinou pre pokožku bohatou na vitamín A, E a F. Maslo sa získava zo semien plodov Bambuckého stromu, inak známom aj ako Karité. Pôsobí ukľudňujúco a protizápalovo, vďaka čomu je perfektné pre veľmi citlivú pokožku. Je okamžitou pomocou pre suché vlasy. Bambucké maslo obsahuje Evolve Prírodný deodorant Cotton Fresh a Prírodný kondicionér Superfood Shine.

Popritom v ich kozmetike nájdete dobroty ako argánový, olivový, šípkový olej, aloe vera, či prírodné parfémovanie kokosom, či vanilkou. 

 

Neznáme Chorvátsko

IMG_1829

Napadlo vás niekedy zamyslieť sa nad tým, čo sa nachádza za hranicami prímorských mestečiek? Úplne iný svet. Autentický, očarujúci.

Prvýkrát sme sa ubytovali vo vnútrozemí v typicky plážovej krajine akou je Portugalsko. Boli sme nadšení a nevedeli sme si vynachváliť samých seba, akí sme my originálni. Rozhodnutie, či ísť alebo neísť tento rok do Chorvátska, sme zmenili asi 5x. Napriek nechuti ísť si ľahnúť na preplnenú pláž sme prvotne hľadali ubytovanie pri mori. Je to predsa len už zaužívané klišé a človek musí prehovoriť samého seba, že aj inde môže byť fajn. Tak sme nakoniec skončili v dedinke menom Grožnjan, cca 15-20 km od mora.

Dedinka krásna, krajšiu som snáď nikdy nevidela. Na vrchu kopca, s výhľadom na okolitú zelenú krajinu. S kamennými uličkami, malými galériami a obchodíkmi so všeličím, čo chce byť úmením. Žiadne potraviny, len pár reštaurácií a kaviarní. Takýchto dediniek je v tých kopcoch plno. Niektoré tvorené len pár domami. Iné malé živé mestá, v ktorých stretnete len domácich. Môžete sa túlať nekonečnými kľukatými cestami, kde na každom rohu nájdete odbočky na lokálne predajne olivového oleja, vína, či medu. Objavíte reštaurácie, ktoré ponúkajú skutočne vynikajúce jedlo z lokálnych surovín. Ubytovať sa môžete v jednoduchých apartmánoch, alebo si prenajať celú vilu aj s bazénom. A tam zažijete prebúdzanie sa uprostred olivových sadov, kde rozvoniava divoký rozmarín a levanduľa kvitne pri každom plote. V noci kľud a úplné ticho. Teda až na párik psov u susedov, ktorý prvú noc musel štekať na môj vkus príliš hlasno a často. Ale to asi k vidieku patrí.

Ak teda zatúžite po nefalšovanej agroturistike, tak za nás len odporúčame. Dá sa zažiť aj v Chorvátsku uprostred sezóny.

IMG_1742

IMG_1611

IMG_1759

IMG_1739

IMG_1729

 

Čistenie pleti olejom

blog_obr_11

Napriek tomu, že osobne sa vôbec nemalujem a ako vrchol dekoratívnej kozmetiky vlastním špirálu (použitá asi 2x ročne), odličovanie olejom pokladám za procedúru, ktorú jednoznačne odporúčam. Mne sa osvedčila práve v súvislosti s tou vodeodolnou špirálou, ktorá ide ľahko a rýchlo dole. Bez potreby spotrebovania 5 vatových tampónov na jedno oko. Vďaka mojej náklonnosti k “malovátkam” by som preto tento článok premenovala na “čistenie pleti olejom”, nie len jej odličovanie.

Je paradox, že práve olej, ktorý si ľudia spájajú s pocitom mastnoty, je na čistenie pleti veľmi účinný. A to aj mastnej a problematickej. Účinnosť tejto formy čistenia vychádza z chemického faktu “podobné sa rozpúšťa v podobnom”. Naša pleť prirodzene produkuje maz, ktorý ju chráni a vyživuje. Bežné kozmetické odličovače pleť tohto mazu zbavujú a tým ju vysúšajú. Čo môže viesť práve k opačnému efektu a to nadprodukcii mazu. Olej šetrne odstráni náš vlastný znečistený kožný tuk a zároveň dodá pokožke potrebné premastenie. Kvalitný panenský za studena lisovaný olej póry hĺbkovo čistí a hydratuje. Ak patríte tak ako ja k tým, ktorí majú napätú a suchú pokožku po vyčistení tváre čo i len čistou vodou, budete z výsledku nadšení. Pretože už viac nebudete musieť okamžite nanášať krém. Olej zaručí, že koža bude vláčna a krásne hydratovaná.

Existuje niekoľko možností, aký olej zvoliť. Najjednoduchšie je siahnuť po už namiešanom špeciálnom oleji na odstraňovanie make-upu, napríklad od Skin & Tonic. Je zložený zo zmesy mandľového, jojobového, slnečnicového a kaméliového oleja. Čo vám zároveň ukazuje aj druhú cestu a to používať jednozložkové oleje podľa vášho výberu, resp. si namiešať svoju vlastnú zmes. Mandľový olej sa odporúča na mastnú pleť, jojobový má hojivé účinky, preto sa odporúča na aknóznu pleť, avokádový na suchú a stárnucu pleť, argánový je vhodný na všetky typy pleti. Kokosový olej sa zvykne používať ako základ, ku ktorému pridávate ďalšie oleje. Ak vás neláka tekuté skupenstvo, vyskúšajte čistiace balzamy od Skin & Tonic. Vo svojej podstate sú tak isto vyrobené z čistých olejov, avšak za pridania včelieho vosku, ktorý zabezpečí ich tuhšiu konzistenciu. Či už olej alebo balzam, aplikácia je jednoduchá. Malé množstvo si natriete na tvár, jemne masírujete, pre zvýšenie efektu priložte naparený teplý uteráčik alebo 100% bio bavlnenú handričku, necháte pôsobiť a následne umyjete vodou alebo handričkou.

Ako pri všetkej kozmetike, aj pri prírodnej, platí, že si každý musí nájsť to svoje. Preto ak vám nesadne jeden druh oleja, dajte šancu inému. Taktiež sa nezľaknite prvotného, avšak krátkodobého zhoršenia pleti. Vaša pokožka sa zbavuje nečistôt a zvyká si na niečo nové. Po pár dňoch uvidíte a pocítite zmenu k lepšiemu.

Ak si chcete pozrieť, ako bola s čistiacim balzamom Calm Clean od Skin & Tonic spokojná vlogerka Tina Naté, tu nájdete 3 videá, kde ho spomína:

https://www.youtube.com/watch?v=EZf85jn1O94

https://www.youtube.com/watch?v=O8W__dHVyOE

https://www.youtube.com/watch?v=UEo1GvEqpRY

 

kid. shop up

IMG-20170326-WA0000

Pripravila som pre vás krátku photo story, ako to vyzeralo na kid. shop up, prvom ročníku nákupného eventu pre deti. anemone bolo jeho súčasťou, z čoho sa veľmi tešíme. Nie len kvôli tomu, že sme mali možnosť naživo predstaviť našu detskú sekciu prírodnej kozmetiky. Ale aj preto, lebo aj my máme malé dietko, ktorému je síce momentálne srdečne jedno, čo má na sebe a ako vyzerajú jeho hračky, ale nám nie. Veríme, že dieťa od malička vníma vzhľad vecí, ktoré ho obklopujú. Že formujú jeho vzťah k dizajnu a estetike a budujú jeho vkus. Nemyslíme tým len schopnosť zhodnotiť, ktoré tričko je krajšie. Ale mať vzťah k úmeniu, architektúre, či bežným krásnym veciam, s ktorými sa stretávame každý deň. Ale pre mňa je aj móda úmenie. kid. bol hlavne o nej. O množstve kásnych slovenských značiek, ktoré treba podporovať, pretože za každou z nich stojí príbeh, konkrétny človek a ktoré tvoria originálne a kvalitné oblečenie a doplnky. Od kedy máme anemone, o to viac si vážime všetky lokálne small businesses. Vieme, že za nimi stojí veľa práce a odhodlania a že úspech neprichádza zo dňa na deň. Preto je kid. jednoducho unikátny formát, ktorý spája šikovných ľudí, ktorým záleží na dizajne a chcú ho ponúkať aj pre tých najmenších.

Už Dostojevskij predsa povedal “Krása zachráni svet”. Tak nech je aj vďaka týmto fotkám váš deň krajší.

IMG-20170326-WA0008

IMG-20170326-WA0003

IMG-20170326-WA0010

IMG-20170326-WA0009

  

Konjaková špongia

blog_obr_10 (1)

Čo si predstavíte pod pojmom konjaková špongia? Alkohol v špongii? Čo to je? Konjac Potato alebo Konnyaku (to znie tak japonsky, lebo to je po japonsky) je rastlina prirodzene sa vyskytujúca v hornatých oblastiach Ázie, predovšetkým v Japonsku, Kórei a Číne. Práve v týchto krajinách ju poznajú a využívajú už vyše 1500 rokov ako liek, potravinu, doplnok stravy pri rôznych druhoch zdravotných diét a v neposlednom rade ako beauty produkt. Aby som bola presná, tak z rastliny samotnej sa využíva hlavne jej koreň. 97% koreňa tvorí voda, je bohatý na minerály a obsahuje nízke množstvo kalórii. Ako potravina sa dá aj u nás nájsť v bio shopoch vo forme konjakových cestovín. Čo som aj ja zistila, až keď som objavila Konjac Sponge špongie a začala si zisťovať, z čoho to vlastne sú zložené.

Konjac Sponge špongie sú vyrobené z čistého vlákna konjacu, ktoré sa suší, melie, mieša na masu a následne ručne tvaruje do formy špongií. Konjac je prirodzene zásaditý s neutrálnym PH a preto zanecháva pokožku perfektne vyrovnanú.

Ale poďme k osobným skúsenostiam so špongiami. Keď sa narodil Adam jr., mali sme pre neho kúpenú peknučkú modručkú špongiu, ktorú sme kúpili v jednom z veľkých obchodov pre deti, o ktorých existencii neviete, až kým sa vám nenarodí dieťa. Keď sme išli Adama jr. prvýkrát kúpať, mali sme čo robiť, aby sme ho od samej lásky a opatrnosti neutopili. Keď už sme sa cítili ako prudko skúsení rodičia, prišla na rad aj tá modrá špongia. Z nejakého dôvodu po asi 4 použitiach a to len s čistou vodou a Adamom jr., ktorý zas až tak špinavý nebol (asi ako dokáže byť 3-týždňové bábo), už modrá nebola. Tak sme vytiahli detskú Konjac Sponge, že veď poďme ju otestovať. A odvtedy už inú nepoužívame. Už len jej konzistencia a dotykový pocit sú veľmi zábavné. Jemnučká, mäkkučká, až skoro mazlavučká. A stále biela aj po vyše 2 mesiacoch používania. On ju nadšene stláča nevediac, čo to je. Občas ochutná, lebo všetko treba ochutnať. A my sme spokojní, lebo aj prischnuté jedlo z čela mu ňou ide ľahko dole. Nebude to náhoda, že Konjac Sponge ako prvú zo svojich špongií vyrobil práve špongiu na jemnú detskú pokožku.

Špongie na tvár sú samostatná kapitola, o ktorej by vám najlepšie vedela porozprávať svokra a sestry Adama sr. Ich spotreba špongií je obdivuhodná. Niežeby nevydržali, ale jednu zožral pes (vážne), druhá sa stratila atď. Myslím, že teraz prešiel prvý mesiac, čo si žiadnu nekupovali. Každopádne, svokra je z nich skutočne nadšená a tvrdí, že jej pleť omladla. Niečo na tom bude, lebo vyzerá fakt dobre.

Na záver ešte jeden tip. Ak sa chcete zbaviť každodenného používania vatových tampónikov na čistenie pleti, tak špongia vám môže byť nápomocná. Môžete ju používať aj so svojou obľúbenou pleťovou vodou a tiež s ňou odstraňovať make-up.

 

Stránka 1 z 2 - 20 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.