Poštovné zadarmo pri objednávke nad 80€.

Oleje vol. 3 - pre deti

blog_obr_06

Chcelo by to začať, že sedím za stolom a kochám sa výhľadom na Gerlach. Ale sedím na posteli a ten výhľad je na opačnej strane domu. Adam jr. si dopriava doobedný spánok a Adam sr. skutočne sedí za tým stolom s výhľadom a pracuje. V pokračovaní seriálu o olejoch sa budeme venovať detským olejom a ich využití nie len na hydratáciu, ale aj masáž bábätka.

Prečo používať olej pre deti? Pre mňa je odpoveď pomerne jednoduchá. Kvalitný olej má len prírodné zloženie a veľmi ľahko a príjemne sa rozotiera. Detská pokožka je jemná a ľahko podrážditeľná. Asi žiadny rodič si neželá, aby jeho dieťatku urobil kozmetický výrobok zle. Preto je voľba oleja jednoznačná. Druhá vec je spomínané roztieranie. Adam jr. piští už len pri náznaku, že by som mu mala niečo natierať na telo. Stačilo mi s ním zápasiť, keď som mu chcela natrieť opalovací krém na ruky (vie niekto o prírodnom opalovacom kréme pre deti?). Naopak natieranie nožičiek olejčekom sa mu k môjmu prekvapeniu veľmi páči.

Nožičky obopnete palcom a ukazovákom a masírujete pekne od dola hore. Druhá možnosť je opačný smer. Opäť obopnite nožičky prstami a krúživými pohybmi postupujte od vrchu stehienok až k lýtkam. Tento pohyb zlepšuje krvnú cirkuláciu a navyše je pre bábätko príjemný. Pre masáž chodidiel použite palce, ktoré položte na nárt a postupne nimi prechádzajte dole k prstom. Palec preložte na šlapu a kĺžte ním k prštekom.

Bruško masírujte vždy v smere hodinových ručičiek krúživými pohybmi. Prípadne klepkajte prstami okolo pupku bábätka.

Hrudník masírujte tzv. “srdcovými” pohybmi, kde ho oboma rukami obopnete a masírujete do strán. Postupne pohyb rozširujte až na ramená a skĺznite do dlaní, ktoré tiež jemne pomasírujte.

Uvidíte, ako sa bude na vás bábo blažene usmievať. Len nezabúdajte na základné pravidlo. Vždy majte teplé ruky a vystihnite správny moment, kedy je bábo spokojné a usmievavé. Aj keď spokojnosť v jednej sekunde sa môže z pre mňa záhadných dôvodov zmeniť na prudkú nespokojnosť v sekunde druhej. A to nehovorím o tom, že sa ho ani dotknúť nemusím a už to plače. Ale tvárme sa, že deti sú vždy len spokojné a vyrehotané.

Na masáž je ideálny detský olej priamo na ňu určený ako tento od Love Boo. Olej je súčasne aj hydratujúci. Zložený je zo šípkového, jojobového a levanduľového oleja. Pokiaľ uprednostňujete jednozložkový olej, tak najistejšou voľbou bude mandľový olej. Patrí k najjemnejším a k pokožke najšetrnejším olejom, takže je vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou, alebo pre jemnú detskú kožičku. Mandľový olej nedráždi a nespôsobuje alergické reakcie.

Keď už máte dieťa dostatočne vymasírované, tak nezabúdajte, že aj vy by ste si z času na čas takú masáž zaslúžili. Ak túžite po rukách profesionála, tak moja srdcovka je Terra Medica a najlepší masér na svete Patrik Žingor. Len ako to už s kvalitou býva, že sa na ňu čaká, tak aj tu si na voľný termín musíte počkať.

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.