Poštovné zadarmo pri objednávke nad 80€.

Čistenie pleti olejom

blog_obr_11

Napriek tomu, že osobne sa vôbec nemalujem a ako vrchol dekoratívnej kozmetiky vlastním špirálu (použitá asi 2x ročne), odličovanie olejom pokladám za procedúru, ktorú jednoznačne odporúčam. Mne sa osvedčila práve v súvislosti s tou vodeodolnou špirálou, ktorá ide ľahko a rýchlo dole. Bez potreby spotrebovania 5 vatových tampónov na jedno oko. Vďaka mojej náklonnosti k “malovátkam” by som preto tento článok premenovala na “čistenie pleti olejom”, nie len jej odličovanie.

Je paradox, že práve olej, ktorý si ľudia spájajú s pocitom mastnoty, je na čistenie pleti veľmi účinný. A to aj mastnej a problematickej. Účinnosť tejto formy čistenia vychádza z chemického faktu “podobné sa rozpúšťa v podobnom”. Naša pleť prirodzene produkuje maz, ktorý ju chráni a vyživuje. Bežné kozmetické odličovače pleť tohto mazu zbavujú a tým ju vysúšajú. Čo môže viesť práve k opačnému efektu a to nadprodukcii mazu. Olej šetrne odstráni náš vlastný znečistený kožný tuk a zároveň dodá pokožke potrebné premastenie. Kvalitný panenský za studena lisovaný olej póry hĺbkovo čistí a hydratuje. Ak patríte tak ako ja k tým, ktorí majú napätú a suchú pokožku po vyčistení tváre čo i len čistou vodou, budete z výsledku nadšení. Pretože už viac nebudete musieť okamžite nanášať krém. Olej zaručí, že koža bude vláčna a krásne hydratovaná.

Existuje niekoľko možností, aký olej zvoliť. Najjednoduchšie je siahnuť po už namiešanom špeciálnom oleji na odstraňovanie make-upu, napríklad od Skin & Tonic. Je zložený zo zmesy mandľového, jojobového, slnečnicového a kaméliového oleja. Čo vám zároveň ukazuje aj druhú cestu a to používať jednozložkové oleje podľa vášho výberu, resp. si namiešať svoju vlastnú zmes. Mandľový olej sa odporúča na mastnú pleť, jojobový má hojivé účinky, preto sa odporúča na aknóznu pleť, avokádový na suchú a stárnucu pleť, argánový je vhodný na všetky typy pleti. Kokosový olej sa zvykne používať ako základ, ku ktorému pridávate ďalšie oleje. Ak vás neláka tekuté skupenstvo, vyskúšajte čistiace balzamy od Skin & Tonic. Vo svojej podstate sú tak isto vyrobené z čistých olejov, avšak za pridania včelieho vosku, ktorý zabezpečí ich tuhšiu konzistenciu. Či už olej alebo balzam, aplikácia je jednoduchá. Malé množstvo si natriete na tvár, jemne masírujete, pre zvýšenie efektu priložte naparený teplý uteráčik alebo 100% bio bavlnenú handričku, necháte pôsobiť a následne umyjete vodou alebo handričkou.

Ako pri všetkej kozmetike, aj pri prírodnej, platí, že si každý musí nájsť to svoje. Preto ak vám nesadne jeden druh oleja, dajte šancu inému. Taktiež sa nezľaknite prvotného, avšak krátkodobého zhoršenia pleti. Vaša pokožka sa zbavuje nečistôt a zvyká si na niečo nové. Po pár dňoch uvidíte a pocítite zmenu k lepšiemu.

Ak si chcete pozrieť, ako bola s čistiacim balzamom Calm Clean od Skin & Tonic spokojná vlogerka Tina Naté, tu nájdete 3 videá, kde ho spomína:

https://www.youtube.com/watch?v=EZf85jn1O94

https://www.youtube.com/watch?v=O8W__dHVyOE

https://www.youtube.com/watch?v=UEo1GvEqpRY