Poštovné zadarmo pri objednávke nad 80€.

Konjaková špongia

blog_obr_10 (1)

Čo si predstavíte pod pojmom konjaková špongia? Alkohol v špongii? Čo to je? Konjac Potato alebo Konnyaku (to znie tak japonsky, lebo to je po japonsky) je rastlina prirodzene sa vyskytujúca v hornatých oblastiach Ázie, predovšetkým v Japonsku, Kórei a Číne. Práve v týchto krajinách ju poznajú a využívajú už vyše 1500 rokov ako liek, potravinu, doplnok stravy pri rôznych druhoch zdravotných diét a v neposlednom rade ako beauty produkt. Aby som bola presná, tak z rastliny samotnej sa využíva hlavne jej koreň. 97% koreňa tvorí voda, je bohatý na minerály a obsahuje nízke množstvo kalórii. Ako potravina sa dá aj u nás nájsť v bio shopoch vo forme konjakových cestovín. Čo som aj ja zistila, až keď som objavila Konjac Sponge špongie a začala si zisťovať, z čoho to vlastne sú zložené.

Konjac Sponge špongie sú vyrobené z čistého vlákna konjacu, ktoré sa suší, melie, mieša na masu a následne ručne tvaruje do formy špongií. Konjac je prirodzene zásaditý s neutrálnym PH a preto zanecháva pokožku perfektne vyrovnanú.

Ale poďme k osobným skúsenostiam so špongiami. Keď sa narodil Adam jr., mali sme pre neho kúpenú peknučkú modručkú špongiu, ktorú sme kúpili v jednom z veľkých obchodov pre deti, o ktorých existencii neviete, až kým sa vám nenarodí dieťa. Keď sme išli Adama jr. prvýkrát kúpať, mali sme čo robiť, aby sme ho od samej lásky a opatrnosti neutopili. Keď už sme sa cítili ako prudko skúsení rodičia, prišla na rad aj tá modrá špongia. Z nejakého dôvodu po asi 4 použitiach a to len s čistou vodou a Adamom jr., ktorý zas až tak špinavý nebol (asi ako dokáže byť 3-týždňové bábo), už modrá nebola. Tak sme vytiahli detskú Konjac Sponge, že veď poďme ju otestovať. A odvtedy už inú nepoužívame. Už len jej konzistencia a dotykový pocit sú veľmi zábavné. Jemnučká, mäkkučká, až skoro mazlavučká. A stále biela aj po vyše 2 mesiacoch používania. On ju nadšene stláča nevediac, čo to je. Občas ochutná, lebo všetko treba ochutnať. A my sme spokojní, lebo aj prischnuté jedlo z čela mu ňou ide ľahko dole. Nebude to náhoda, že Konjac Sponge ako prvú zo svojich špongií vyrobil práve špongiu na jemnú detskú pokožku.

Špongie na tvár sú samostatná kapitola, o ktorej by vám najlepšie vedela porozprávať svokra a sestry Adama sr. Ich spotreba špongií je obdivuhodná. Niežeby nevydržali, ale jednu zožral pes (vážne), druhá sa stratila atď. Myslím, že teraz prešiel prvý mesiac, čo si žiadnu nekupovali. Každopádne, svokra je z nich skutočne nadšená a tvrdí, že jej pleť omladla. Niečo na tom bude, lebo vyzerá fakt dobre.

Na záver ešte jeden tip. Ak sa chcete zbaviť každodenného používania vatových tampónikov na čistenie pleti, tak špongia vám môže byť nápomocná. Môžete ju používať aj so svojou obľúbenou pleťovou vodou a tiež s ňou odstraňovať make-up.

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.