Poštovné zadarmo pri objednávke nad 80€.

Kyselina Hyaluronová

kyselina_hyaluronova_sort

Kyselina hyaluronová (HA) bezpochyby patrí medzi najospevovanejšie ingrediencie súčasného kozmetického priemyslu. Bez preháňania sa s tým dá súhlasiť.

Začať musíme faktom, že kyselina hyaluronová je ľudskému telu vlastná a samo ju produkuje. Bohužial pre nás, len do cca 40. roku nášho života. Vyskytuje sa v pleti a vlasoch, avšak najväčšie koncentrácie nájdeme vo výplni očnej gule a v ďasnách. Tvorí súčasť nosovej sliznice, horných dýchacích ciest a hlavne kĺbov, ktoré chráni pred nárazmi. Pomáha udržať kolagén v bunkách, zvyšovat vlhkosť pokožky a zabezpečovať elasticitu a flexibilitu.

Hlavnou schopnosťou kyseliny hyaluronovej je, že dokáže naviazať až 1000-násobok svojej hmotnosti vo vode. Funguje ako zásobáreň vlhkosti pre našu kožu a tkanivá. Vďaka tomu vyhladzuje jemné až stredne hlboké vrásky, keďže vypĺňa medzitkanivové priestory, čím sa vráska vyplní a koža opätovne vypne.

Pri výbere kozmetického produktu s obsahom kyseliny hyalurónovej je zásadná informácia, aké veľké molekuly kyseliny obsahuje. Kyselina hyaluronová sa prirodzene vyskytuje vo forme väčších molekúl, ktoré však nedokážu až tak účinne preniknúť do pokožky a hydratovať ju. Zostávajú na jej povrchu, pleť síce pôsobí jemne a zdravo, ale skutočný efekt nemusí byť taký výrazný. Odporúčam preto hľadať produkty s menšími molekulami HA, ktoré prenikajú až do stredných vrstiev pokožky (dermis), kde intenzívnejšie pleť hydratujú. Naše Hyaluronové sérum na pleť od Evolve obsahuje práve malé molekuly.

Pre úplnosť by som sa mala dostať k zásadnej otázke, ako sa kyselina hyaluronová získava. V prvom rade z kohútich hrebienkov. Moderná technológia je však založená na fermentačnom procese pomocou nepatogénneho kmeňa baktérie Streptococcus (túto múdru formuláciu som si požičala z Wikipédie, keďže nie som chemik a sama by som ju asi nikdy nesformulovala). Keďže Evolve Beauty je značka vyrábajúca vegan friendly kozmetiku, v ich prípade pochádza HA práve zo spomínanej baktérie.

Pokiaľ teda máte vek, kedy by sa už žiadalo čo to robiť proti vráskam a strate vlhkosti v pokožke, skúste práve kozmetiku s kyselinou hyaluronovou.

  

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.