Poštovné zadarmo pri objednávke nad 80€.

New in: Gallinée, alebo čo je to mikrobióm?

galinee_blog_obr_01

Pred tým, ako vám povieme viac o našej novinke, probiotickej kozmetike Gallinée, poďme sa pozrieť na to, prečo sme sa rozhodli práve pre ňu. Začnime pekne poporiadku. Nenechajte sa odradiť, nebude to len o mikrobiológii.

Čo je mikrobióm? Ľudský mikrobióm je definovaný ako súhrn všetkých mikroorganizmov, ktoré žijú na a v ľudskom tele. Môžete sa stretnúť aj s názvami mikrobiálna flóra, mikroflóra alebo v angličtine microbiota. Je to ako keby nadstavba nášho vlastného tela, ktorá hrá dôležitú ochrannú úlohu a je neoddeliteľnou súčasťou bariéry, ktorú tvorí naša koža.

Napriek tomu, že to znie celkom rozumne a logicky, koncept mikrobiómu sa začal hlbšie rozvíjať až v roku 2012, kedy bol úspešne ukončený Human Microbiome Project. Jeho cieľom bolo zmapovať všetky baktérie žijúce v telách (a na telách) ľudí . Výsledky, ktoré priniesol, boli ohromujúce. Doslovne nám pod nosom žije úplne nový svet.

Zjednodušene, výskum redefinoval pojem “človek”. 50% našich buniek sú bakteriálne bunky, dokonca ešte väčšie percento nášho DNA je bakteriálneho pôvodu. Komunikácia a interakcia medzi “našim ja” a “bakteriálnym ja” je vskutku intenzívna. Ukazuje sa, že mikrobióm nám pomáha stráviť jedlo, udržiava v strehu náš imunitný systém, ovplyvňuje našu náladu atď. A to stále ešte nie je koniec bádaniu. Vedci objavujú nové a nové role, ktoré ľudská mikroflóra zohráva.

V rámci ľudského tela môžeme hovoriť o niekoľkých mikrobiómoch: črevný, kožný, ústny, vaginálny, nosný a respiračný. Kožná mikroflóra nás ochraňuje pred vonkajšími vplyvmi, udržiava náš imunitný systém v pohotovosti a tlmí možné zápaly. Ak je táto flóra v nerovnováhe alebo narušená, pokožka sa stáva senzitívnou a podráždenou.

Práve o ten kožný sa stará aj nová značka v našej ponuke – Gallinée. Gallinée kozmetika obsahuje patentovaný komplex prebiotík, probiotík a postbiotík pre výživu a podporu dobrých baktérií, ktoré tvoria náš osobný vlastný ekosystém.

A čo tie prebiotiká, probiotiká a postbiotiká vlastne sú?

Definícia hovorí, že probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré udržujú naše telo zdravé = dobré baktérie. Probiotiká používané Gallinée pochádzajú z rodiny Lactobacillus a pre svoje konečné použitie boli mierne deaktivované teplom. Väčšinou ich nájdete v jogurtoch a fermentovaných potravinách. Lactobacillus je najbežnejšie probiotikum. Posilňuje flóru pokožky a poskytuje úľavu pre citlivú pokožku.

Prebiotiká sú akékoľvek ingrediencie, ktoré vytvárajú výborné podmienky pre pôsobenie dobrých baktérií. Sú skvelé na rekalibrovanie a posilnenie prirodzenej mikrobiálnej flóry pokožky. Gallinée produkty ich obsahujú dostatočné množstvo na to, aby nasýtili dobré baktérie žijúce v našom vlastnom telesnom ekosystéme. Ich prebiotiká pochádzajú z čakanky, cvikly a jakonu.

Postbiotiká sú vlastne produkty dobrých baktérií. Sú zbytkovým produktom probiotík, ktorý pomáha regulovať skladbu prirodzeného bakteriálneho ekosystému našej kože. Gallinée používa kyselinu mliečnu, ktorá vytvára perfektné podmienky pre mikrobiálnu flóru. Navyše pleť krásne zvláčňuje.

Tak, ako bola nadšená z myšlienky mikrobiómu zakladateľka francúzskej značky Gallinée, tak tento koncept nadchol aj nás. Veríme, že si Gallinée obľúbite aj vy. 

PS: Ak by ste sa chceli dozvedieť o kožnej mikroflóre viac, tak odporúčame domovskú stránku Gallinée (www.gallinee.com) a ich Microbiome Académie. Jednak sme sa tam inšpirovali pre tento článok. Ale nájdete ich tam ešte oveľa viac.