Poštovné zadarmo pri objednávke nad 80€.

Neznáme Chorvátsko

IMG_1829

Napadlo vás niekedy zamyslieť sa nad tým, čo sa nachádza za hranicami prímorských mestečiek? Úplne iný svet. Autentický, očarujúci.

Prvýkrát sme sa ubytovali vo vnútrozemí v typicky plážovej krajine akou je Portugalsko. Boli sme nadšení a nevedeli sme si vynachváliť samých seba, akí sme my originálni. Rozhodnutie, či ísť alebo neísť tento rok do Chorvátska, sme zmenili asi 5x. Napriek nechuti ísť si ľahnúť na preplnenú pláž sme prvotne hľadali ubytovanie pri mori. Je to predsa len už zaužívané klišé a človek musí prehovoriť samého seba, že aj inde môže byť fajn. Tak sme nakoniec skončili v dedinke menom Grožnjan, cca 15-20 km od mora.

Dedinka krásna, krajšiu som snáď nikdy nevidela. Na vrchu kopca, s výhľadom na okolitú zelenú krajinu. S kamennými uličkami, malými galériami a obchodíkmi so všeličím, čo chce byť úmením. Žiadne potraviny, len pár reštaurácií a kaviarní. Takýchto dediniek je v tých kopcoch plno. Niektoré tvorené len pár domami. Iné malé živé mestá, v ktorých stretnete len domácich. Môžete sa túlať nekonečnými kľukatými cestami, kde na každom rohu nájdete odbočky na lokálne predajne olivového oleja, vína, či medu. Objavíte reštaurácie, ktoré ponúkajú skutočne vynikajúce jedlo z lokálnych surovín. Ubytovať sa môžete v jednoduchých apartmánoch, alebo si prenajať celú vilu aj s bazénom. A tam zažijete prebúdzanie sa uprostred olivových sadov, kde rozvoniava divoký rozmarín a levanduľa kvitne pri každom plote. V noci kľud a úplné ticho. Teda až na párik psov u susedov, ktorý prvú noc musel štekať na môj vkus príliš hlasno a často. Ale to asi k vidieku patrí.

Ak teda zatúžite po nefalšovanej agroturistike, tak za nás len odporúčame. Dá sa zažiť aj v Chorvátsku uprostred sezóny.

IMG_1742

IMG_1611

IMG_1759

IMG_1739

IMG_1729

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.