Poštovné zadarmo pri objednávke nad 80€.

Oleje vol. 2

blog_obr_05

Po dlhšej odmlke spôsobenej prípravami na Vegánske Hody a Raw Food & Life Fest (mimochodom opäť bolo super, aj keď VH som dospávala 3 dni a na RFLF sme poriadne vymrzli) dnes pokračujeme s ďalšou časťou seriálu o olejoch. Boli sme s Adamami síce aj na dovolenke. Nech sa netvárime, že len pracujeme. Tentokrát olej mne pripomínajúci skôr jedlo, ako kozmetiku, teda avokádový olej. Ešteže sa dá aj konzumovať. 1-2 lyžičky denne sú prospešné pre našu výživu. Prípadne na dochutenie šalátu (keby vám nestačili avokáda v ňom) je avokádový olej priam ako stvorený.

Avokádo je veľmi módna surovina. Na Instagrame stačí followovať pár food bloggerov alebo časopisov o zdravej výžive a zistíte, že kto neje avokádo minimálne 3x týždenne, ako by ani nebol. Aj keď, keby u nás mali dobré avokáda, asi by som ich jedla tak často aj ja.

Okrem chute je toto ovocie (áno, je to ovocie) vyhľadávané aj pre svoje účinky na naše zdravie. Vedeli ste, že okolo 75% celkovej kalorickej skladby avokáda je tvorených práve olejom? Olej je bohatý na vitamín E, kyselinu olejovú, chlorofyl, je prirodzene protizápalový. Jeho konzumácia sa odporúča na podporu činnosti obehového systému, keďže vďaka protizápalovým vlasnostiam predchádza vzniku poškodenia ciev, čím znižuje riziko srdcovo-cievnych chorôb. V kombinácii s vyváženou zdravou stravou prispieva k redukcii hmotnosti. Vitamíny, minerály a mono nenasýtené mastné kyseliny zlepšujú schopnosť tráviaceho traktu stráviť jedlo. Preto je ideálny aj ako pomoc s problémami s trávením.

Ako plod samotný, aj olej z neho je krásne krémový a výživný. Ak máte suchú pokožku, je to olej vhodný práve pre vás. Moja pokožka býva veľmi suchá v zime, preto plánujem v najbližších mesiacoch používať práve tento olej. Napriek svojej bohatej krémovej konzistencii sa veľmi ľahko vstrebáva. Čo oceňujem, lebo nie je nič nepríjemnejšie, ako sa snažiť napasovať do úzkych riflí s čerstvo nakrémovanými nohami. Keďže je antialergický, nemusíte sa báť možného podráždenia. Naopak, ak vás trápia kožné ochorenia ako ekzém, psoriáza, lupienka alebo lupiny, skúste tento olej ako prírodnú alternatívu klasickej liečby. Keď už spomínam ekzém, pár dní dozadu sme s Adamom sr. a Adamom jr. stretli našu zákazníčku, ktorá sa tešila, že jej Fushi Argánový Olej pomohol vyliečiť ekzém. Čo teší aj mňa, keďže sme objavili ďalšie využitie tohto zázračného oleja. Tak ako argánový aj avokádový olej si môžete dávať na vlasy a pokožku hlavy.

Zoznam účinkov tohto oleja je skutočne impresívny. Preto si v ňom veľa ľudí nájde to svoje. A keď patríte k tým šťastným, čo im nič nie je, tak dobré a zdravé jedlo ochutené avokádovým olejom poteší vždy.