Poštovné zadarmo pri objednávke nad 80€.

Oleje vol.1

blog_obr_04_1

K olejom som sa dostala postupne, keď zrazu prestali predávať môj obľúbený krém na tvár. Nerada experimentujem s pleťovými prípravkami, preto hľadanie toho nového nebola pre mňa až taká zábava, ako by sa mohlo zdať. Kupovať si každý mesiac nový krém a čakať na zázrak, nie je nič pre mňa. A tak som sa postupne dopracovala k olejom.

Svoj prvý olej som si doniesla z Thajska vcelku dávno. Bol kokosový. V Thajsku krásne tekutý a zamatovo hebký. Doma som otvorila kufor a udivene doslova zízala na flaštičku, že čo sa jej stalo. Olej akosi stuhol a namiesto čírej tekutiny bola fľaša plná tuhého dačoho. Tento objav by už dnes asi nikoho neprekvapil, keďže kokosový olej na nás vyskakuje odvšadiaľ a všetci vieme, že prirodzene tuhne pri nižších teplotách.

Oleje som najskôr používala len na telo. Najviac sa mi osvedčil olej zo sladkých mandlí. Patrí k menej mastným, bez výraznej vône. Čo je mimochodom jedna zo známok kvality oleja. Vačšina olejov má prirodzene len veľmi slabú vôňu. Preto výrazne voňajúci olej môže indikovať umelo pridanú arómu. Mandľový olej je jeden z najuniverzálnejších olejov vôbec a v kľude si ho môžete pridávať do obľúbeného krému, ak čisté oleje nie sú pre vás to pravé. Rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva pokožku s pocitom mastnoty. Navyše patrí k jedným z najjemnejších, preto ak máte citlivú pokožku, tak je najlepšou voľbou pre vás. Kokosový olej je samozrejmosť. Aj keď mne osobne až tak pokožku nehydratuje. Mandľový navyše netuhne, takže vás nebude čakať prekvapenie vo fľaši.

Na používanie olejov na tvár som sa odhodlávala dlhšie. Ale keďže ten vysnívaný krém akosi neexistoval a mne sa už nechcelo hľadať ďalej, vyskúšala som na tvár argánový. Síce sa odporúča najmä na zrelú pleť, ale poňala som to ako prevenciu proti vráskam. A bola som viac ako spokojná (vrásky zatiaľ nemám). Pleť nezanechával vôbec mastnú, stačila skutočne len malá kvapka a aj v tej najtuhšej zime som necítila napätú pokožku. Argánový olej patrí k tým drahším, ale pozrite sa na náš od Fushi a musíte uznať, že cena je viac ako priaznivá.

Teraz mám šípkový, ktorý k môjmu veľkému sklamaniu nevoňal tak, ako som si predstavovala. Resp. nevoní nijak. Je úplne bez vône. Ten olej, ktorý som používala v hoteli na dovolenke, zjavne šípkový nebol. Len ja som si vsugerovala, že takto určite voňajú šípky a preto ich musím mať. Okrem toho však nemôžem na neho povedať nič zlé. Napriek tomu, že je prirodzene veľmi suchý, zdá sa mi, že pleť zanecháva na dotyk trochu mastnejšiu ako argánový. Do pár minút po aplikácii je však vstrebaný a nie je ho už vôbec cítiť. Podobne ako mandľový, môžete aj šípkový pridať do vášho krému.

Posledné 2 roky už klasické krémy na tvár vôbec nepoužívam. Nahradili ich oleje. Netreba sa báť mýtu o lesklej, mastnej pokožke a dať im šancu. Aj zo mňa sa stal veľký fanúšik olejov všetkých druhov. Preto sa nabudúce pozrieme aj na v našich končinách až tak masovo nepropagované druhy.