Poštovné zadarmo pri objednávke nad 80€.

Pleťová rutina počas leta

letna starostlivost

Naša pokožka ma v rôznych ročných obdobiach rozličné potreby. Teplota, vlhkosť a intenzita slnečného žiarenia zohrávajú dôležitú úlohu v tom, ako sa správanie našej pokožky mení počas ročných období. S príchodom leta zhadzujeme nielen vrstvy oblečenia, ale odľahčujeme aj pleťovú rutinu, aby naša pleť ostala zdravá a čistá.

Čistenie pleti je úplnou samozrejmosťou v každom ročnom období. Počas leta si môžete všimnúť, že sa vám viac zanášajú póry, pleť sa viac potí, leskne. Používame krémy s ochranným faktorom častejšie a aplikujeme ich aj niekoľkokrát denne. Preto je potrebné po celom dni pokožku naozaj poriadne odlíčiť a vyčistiť. Odporúčame dvojfázové čistenie pleti. V prvom kroku pleť odlíčime napríklad čistiacim olejom a v druhom kroku dočistíme ľahkým gélovým či krémovým produktom, podľa typu vašej pleti. Počas dňa na osvieženie pokojne použite ľahké vody v spreji a pri nežiadúcom lesku zmatňujúce papieriky na tvár.

Náš tip: Jemný gél na čistenie pleti Evolve, Refresh Čistiaci gél Onest, Cleansing Bar Gallinée

Exfoliácia je ďalším dôležitým krokom, ktorý ani v lete nevynechávajte. Zbaví pleť odumretých buniek, ktoré sú zodpovedné práve za upchávanie pórov. Na výber máte z rôznych druhov ovocných kyselín – AHA, BHA alebo PHA podľa typu vašej pleti.

Náš tip: Toner s kyselinou glykolovou Evolve, Toner Face Vinegar Gallinée

Hydratácia je dôležitá aj v teplom počasí, avšak skúste vymeniť svoj výživný krém za hydratačný krém s gélovou textúrou a oleje za ľahšie vodové séra. V teplých dňoch vám bude stačiť aj hyaluronové sérum a krém s ochranným faktorom. 

Náš tip: Pleťové mlieko True Balance Evolve, Denný krém C-Caf Bybi, Toner v spreji s kyselinou hyaluronovou Mega Mist Bybi, Pleťové sérum Youthful Gallinée, Hyaluronové sérum Onest

Medzi ochranu proti slnečnému žiareniu zaraďte širokospektrálne SPF. SPF = sun protection factor, teda ochranný slnečný faktor. Existujú dva typy UV žiarenia, ktoré môžu poškodiť našu pokožku, UVA a UVB. Širokospektrálne SPF nás chráni pred oboma.

Ultrafialové B (UVB) lúče sú zodpovedné za sčervenanie kože a spálenie slnkom. Číslo za SPF (15, 30 alebo 50) je výška ochranného slnečného faktoru a znázorňuje čas, ako dlho dokáže opaľovací krém chrániť našu pokožku pred spálením UVB lúčmi v porovnaní s tým, za ako dlho by sa spálila nebyť ochranného krému.

  • SPF 15 - prepustí do vašej kože 1/15 UVB žiarenia, čo znamená, že blokuje asi 93% lúčov.
  • SPF 30 - prepustí do vašej kože 1/30 UVB žiarenia, čo znamená, že blokuje asi 97% lúčov.
  • SPF 50 - prepustí do vašej kože 1/50 UVB žiarenia, čo znamená, že blokuje asi 98% lúčov.

 

Ultrafialové A (UVA) lúče prenikajú hlbšie do našej pokožky a sú zodpovedné za opálenie pokožky. Tiež spôsobujú vysušenie, predčasné starnutie kože a vznik vrások.  Príliš veľká expozícia UVA alebo UVB lúčom môže spôsobiť rakovinu kože.

Európska akadémia dermatológov odporúča aplikovať krém s ochranným faktorom na celé telo aj tvár každé 2 hodiny, najmä po kúpaní alebo počas športovej aktivity, ktorá je sprevádzaná potením. Odporúčané množstvo na tvár a krk je približne jedna čajová lyžička. Na celé telo je to približne 7 čajových lyžičiek.

Mnohí sa v lete stretávajú s hyperpigmentáciou. Pigmentové škvrny, ktoré počas zimy krvopotne zosvetľujeme, sa môžu v lete opäť ukázať, ak nezaradíme dostatočnú ochranu pred slnečným žiarením. Proti pigmentovým škvrnám pomáhajú aj antioxidanty, napríklad často spomínaný vitamín C.

Náš tip: Eco Sun Shield SPF 50+ SeventyOne Percent, Eco Sun Spray SPF 50+ SeventyOne Percent, Sun Stick SPF 50 SeventyOne Percent, Pro-Collagen Vitamin C nočné sérum Noili

V starostlivosti o telo platia podobné zásady ako v starostlivosti o pleť. V lete si pokojne doprajte telový píling. Exfoliácia nám pomáha zlepšiť prekrvenie organizmu, stimuluje tvorbu kolagénu a zlepšuje tak elasticitu a pružnosť pokožky. Pozor však, aby ste to neprehnali. Príliš častá exfoliácia môže spôsobiť narušenie kožnej bariéry. Nezabudnite na hydratačné telové mlieko po večernej sprche. Po pobyte na slnku často siahame po prípravkoch po opaľovaní. Mnohé z nich majú hustú konzistenciu, obsahujú oleje, ktoré vytvárajú na vrchnej časti pokožky bariéru, ktorá zachytáva teplo, a tým môže zhoršovať pocit pálenia na našom tele. Zvoľte preto telové mlieka s ľahšou konzistenciou a s obsahom pantenolu (Provitamin B5). Pantenol podporuje hojenie pokožky, jej regeneráciu a znižuje transepidermálnu stratu vody z nej.

Náš tip: Telový peeling Tropical Blossom Evolve, Telové mlieko Gallinée, Ukľudňujúci krém na tvár Feel Good SeventyOne Percent

V lete sa odporúča odľahčiť aj vlasovú rutinu. Časté umývanie vlasov zbavuje pokožku hlavy jej prirodzeného mazu, čo stimuluje produkciu ďalšieho. Pokúste sa vlasy aj menej často fénovať. Naše vlasy sú tak či tak vystavované vysokému teplu a v lete sú ľahké vzdušné účesy aj tak najviac šik. Ak už vlasový olej používate, vyskúšajte hydratačnú kúru na vlasy. Naneste olej do celej dĺžky vlasov. Zabaľte vlasy do uteráku a nechajte olej pôsobiť po dobu dvadsiatich minút. Olej odstránite tak, že najprv nanesiete trochu šampónu do ošetrených suchých vlasov. Pokračujte klasickým umytím vlasov s použitím kondicionéru.

Náš tip: Olej na vlasy Fushi, Šampón Superfood Shine Evolve, Sérum na vlasy a pokožku hlavy Gallinée, Maska na vlasy Gallinée

Prajeme vám krásne leto!

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.