Poštovné zadarmo pri objednávke nad 80€.

Blog, Strana 3

Shantiloka

blog_obr_03

Yogu cvičím už 9 rokov. Z toho 6 rokov u Fredyho Ayisiho. Preto bola pre Anemone “povinnosť”, ale zároveň potešenie, sa zúčastniť Festivalu yogy a relaxačnej hudby Shantiloka 2016, ktorý organizuje práve Fredy. Tento krát nie ako cvičiaca, ale ako predávajúca našu bio kozmetiku. A že bolo dobre! Dokonca aj Adam sr. prežil toľký sociálny kontakt. 

Ďakujeme všetkým, ktorí sa u nás zastavili! Bolo vás neúrekom.

Spomínam si na moju prvú hodinu yogy vôbec. Ako som celý čas počítala sekundy, kedy sa už toto utrpenie pre boha skončí a ja si budem môcť konečne ľahnúť. Veď klasicky, čo nejaká yoga. Zdvihneme pár krát ruky nohy hore dole, ponaťahujeme sa a bude. Skoro som tam umrela. Kondička sa mi od vtedy snáď už zlepšila, sila vybudovala a rovnováha získala. Keby sa dá, chodila by som k Fredymu aj každý deň. Ono sa dá, len ja nežijem v hoteli all inclusive a naši všetci babkovci nie sú platení za 24/7 stráženie Adama jr. Za stráženie im týmto veľmi ďakujem. Inak by som ešte asi stále mala faldu okolo brucha. A teda yoga a tehotenstvo. Cvičila som celých 9 mesiacov. Ešte aj deň pred veľkolepým príchodom Adama jr. Zjavne sa mu to páčilo. Možno aj preto bol dosť akčným obyvateľom môjho brucha a teraz hyper spokojným bábätkom. A ja som to celé prežila v psychickom aj fyzickom zdraví. Z toho vyplýva, že hýbať sa je zdraviu prospešné. A áno, foto hore tomu nezodpovedá. Ale to je prednáška medzi dvoma hodinami yogy na Shantiloke. Ľudí cvičiacich yogu ste už určite videli.

 

Bylinky z Miletičky

blog_obr_02Keď Adam jr. spí, treba využiť šancu a presadiť bylinky, ktoré na to čakajú a dúfajú už od víkendu. Bylinky som kúpila na Miletičke v rámci sobotnej prechádzky. Tí odvážnejší si ich môžu sami vypestovať. Ale mne sa to nikdy nepodarilo. A to ma majú rastliny vcelku rady. Mám ich plnú domácnosť. Adam sr. ma chcel prekvapiť a doniesol 50 litrové vrece substrátu na bio pestovanie. Môžem sadiť a sadiť. A potom sa už len tešiť z toho, čo vyrastie. Či už na ochutenie teplých jedál, do šalátov, alebo na prípravu momentálne tak obľúbených limonád, využijete všade. A nebojte sa aj odvážnejších kombinácií ako len notoricky známej mätovo-citrónovej. Tymián s uhorkou je síce neobvyklá, ale o to osviežujúcejšia príchuť. Ja som zasadila bazalku, tymián, rozmarín, šalviu a mätu. Umiestnite radšej mimo priame slnko a polievajte každý deň. Ak by sa vám predsa len podarilo bylinky skántriť, tak zoschnuté lístky otrhajte a máte sušené bylinky. Na zimu presuňte dovnútra. Aj keď môj nový rozmarín vydrží údajne až -30 stupňov. Dám vedieť v zime, ako sa mu darí na balkóne vedľa čakajúceho vianočného stromčeka.

  

Byť či nebyť vegan

blog_obr_01

Nenazývam samu seba vegetariánom, keďže dobré morské plody a sushi môžem. Aj keď od minuloročnej návštevy Portugalska, kedy som bola odkázaná na každodenné jedenie rýb, mi už ani tie ryby moc nešmakujú. Každopádne “klasické” mäso som nejedla už roky. Pôvodný dôvod je, že mi to jednoducho nechutí. V poslednom čase však čoraz viac vnímam aj tú vznešenejšiu rovinu a to zvieratá samotné. Preto sa mi myšlienka vegánskej kozmetiky pozdáva. Nemýlme si ale vegánske s “cruelty free” výrobkami. Aj “cruelty free” môžu obsahovať živočíšne zložky, ktoré tejto myšlienke protirečia. Nikto nevie, ako boli zložky samotné získané.

Tu sú najčastejšie živočíšne zložky, ktoré sa väčšinou skrývajú pod nie moc živočíšne znejúcimi názvami.

Včelie produkty – ok, výnimka v názvosloví na úvod. Nachádzajú sa v balzamoch na pery, maskarách, rúžoch, či krémoch. Môžu byť ľahko nahradené rastlinnými olejmi, karnaubským alebo kandelilským voskom.

Lanolin – tuk získavaný z ovčej vlny. V kozmetike sa používa na zjemnenie a zvláčnenie pokožky.

Karmín – červený pigment z rozdrvených samičiek karmínových chrobákov. Veľmi rozšírený v kozmetickom priemysle. Na výrobu pol kila farbiva je potrebných až 70000 chrobáčikov. Alternatívou sú farbivá z ovocia a rastlín.

Keratín – využívaný v prípravkoch na vlasy. Získava sa z pomletých kopýt, parožia a peria zvierat.

Mliečny proteín – ako názov naznačuje, pochádza z kravského mlieka, Nahradiť sa dá napr. sójovým proteínom. Nájdete hlavne v šampónoch, kondicionéroch a telových mliekach.

Je toho dosť, čo ma vedie k myšlienke, že možno aj ja raz dospejem k vegánstvu.

My máme tiež vegan: Skin & Tonic Coco MaskDr. Bronner's Tekuté mydláFushi Oleje

  

...takto to začalo

blog_obr_00

Na úvod sa patrí predstaviť sa. 
Anemone sme ja Saša a Adam Senior. Máme aj Adama Juniora, ktorý je vzhľadom k svojmu veku len pasívnym členom nášho teamu. Ja som tá, ktorá sa stará o Anemone. Adam sr. je ten, ktorý pre nás pripravuje všetku grafiku, aby všetko dobre vyzeralo. A Adam jr. nám starostlivo reguluje čas, aby sa z nás nestali workoholici.

Anemone je anglický výraz pre morské sasanky, alebo pre kvety z rodu iskerníkovitých. Sasanka bola kedysi moja prezývka. Kvety v akejkoľvek podobe mám veľmi rada. A tak vzniklo naše meno.

Dlho som sa pohrávala s myšlienkou mať svoj online obchod, ktorý by ponúkal kvalitnú prírodnú kozmetiku, navyše pekne zabalenú. Povedzme si však úprimne, že popri full-time práci v medzinárodnej spoločnosti mi na to jednoducho nezostávala energia ani čas. A preto s blížiacim sa príchodom Adama jr. som si povedala, že kedy bude vhodnejší čas, keď nie teraz. Prešlo pár mesiacov, Anemone uzrelo svetlo sveta a ja začínam písať blog.

Budem vám predstavovať nie len produkty, ktoré máme v ponuke, ale aj novinky a trendy zo sveta organickej kozmetiky či zdravého životného štýlu. Možno občas aj niečo z úplne inej kategórie. Jednoducho veci, ktoré ma zaujímajú. A verím, že budú aj vás.

 

 

Stránka 3 z 3 - 24 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.