Poštovné zadarmo pri objednávke nad 80€.

Haeckels Kelp Bioferment pleťové sérum

Haeckels Kelp Bioferment výživné a hydratujúce sérum pre pleť a pokožku hlavy s výťažkami z morských rias.

  • €26 €3,90 –15 %
  • Momentálne nedostupné
€22,10 / ks
Kategória: Oleje, krémy a séra na pleť
 

Kelp je anglický výraz pre veľké hnedé morské riasy radu Laminariales u nás známe ako chaluhy, ktoré v prípade tohto séra prešli procesom fermentácie a tvoria jeho hlavnú aktívnu zložku. Bohaté na fucoidan, carrageenan a algín, polysacharidy získavané z morských rias. Obsahuje taktiež minerály ako jód, meď, molybdénan, magnézium, všetky potrebné ako doplnky enzymatických reakcií vznikajúcich pri metabolizme lipidov.

Napriek tomu, že sa vyhýbame vznešeným označeniam ako zázračný produkt, tak Kelp Bioferment by sme mohli nazvať zázračným produktom prírody samotnej. Posúďte samy. Tu sú jeho hlavné benefity pre pleť.

  • obsiahnutý chlorofyl pleť detoxikuje
  • esenciálne mastné kyseliny zlepšujú jej elasticitu
  • karbohydráty stimulujú prirodzenú schopnosť kože hojiť sa
  • vitamín A, antioxidant, normalizuje kožné bunky
  • proteíny/aminokyseliny posilňujúce bunkovú stavbu

 

Laminaria (chaluhy) rastú pri útesoch a pozdĺž pobrežia oblasti Thanet asi jednu míľu od pevniny. Bioferment z nich získaný je následne obohatený o fucoxantín a fucoidan, taktiež získané z rias Laminaria.

Fucoxantín je pigment prítomný v hnedých riasach, ktorý chráni kožu pred photo-agingom spôsobeným UV lúčmi. Fucoidany sú sulfáty polysacharidov, ktorých štruktúra závisí od toho, z akej rastliny boli získané a v akých podmienkach tá rástla. V kozmetike sa používajú pre ich schopnosť zvýšiť hustotu kolagénových zväzkov, znížiť aktivitu proteázy (enzýmov, ktoré rozkladajú kožné proteíny), zlepšiť odbúravanie voľných radikálov a zvýšiť bunkovú proliferáciu  Tieto účinky môžu byť dosiahnuté cez zvýšenú aktivitu integrínu beta 1 a môžu pomôcť aj pri hojení jaziev a mať protizápalové účinky.

Kelp Bioferment pleťové sérum môžete použiť aj ako výborný hydratačný produkt s matným finishom. Sérum je gélovitej konzistencie.

Naneste pár kvapiek na tvár ráno a večer pred aplikáciou vášho obľúbeného krému. V prípade, že sérum používate na pokožku hlavu, naneste ho na ešte mokré umyté vlasy a nechajte voľne vyschnúť.

Veľkosť balenia: 30ml

Zloženie*: Laminariales bioferment (filtrát fermentu laktobacila a hnedých rias), porphyridium polysaccharide, fucoxanthin, astraxanthin

* zloženie v súlade s medzinárodným názvoslovým INCI je uvedené na obale

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: